محل تبلیغات شما

کاربران گرامی ،این فایل حاوی مطالعه پاورپوینت درس ایمنی شناسی عملی به زبان فارسی و لاتین می باشد که پس از پرداخت آنلاین ، میتوانید این محصول را دریافت و دانلود نمایید.

این مجموعه (پاورپوینت درس ایمنی شناسی عملی )شامل اسلایدهای زیر می باشد:

پاورپوینت Agglutination در 10 اسلاید

پاورپوینت C-Reactive Protein در 19 اسلاید

پاورپوینت (ELISA(Enzyme-Linked Immunosorbent  Assay در 16 اسلاید

پاورپوینت Flowcytometry در 21 اسلاید

پاورپوینت Immunofluorescence Methods در 10 اسلاید

پاورپوینت واکنش زنجیره ای پلیمراز Polymerase chain reaction در 31 اسلاید

پاورپوینت (RHEUMATOID ARTHRITIS(RA در 24 اسلاید

پاورپوینت (RHEUMATOID ARTHRITIS (RA در 27 اسلاید

پاورپوینت روش های رسوب گذاری ایمنی (Immunoprecipitation Methods)در 10 اسلاید

پاورپوینت نفلومتری در 4 اسلاید

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت واکنش زنجیره ای پلیمراز ، بخشی از متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

مقدمه

تشخیص، تمایز و شناسایی میکروارگانیسم ها می تواند توسط روش های متعددی از جمله آزمایش های فنوتیپی، بیوشیمیایی و ایمونولوژیکی انجام شود.البته این روشها به دلیل اینکه گاهی نتایج واضح و قابل استنادی ندارند ,همچنین اینکه نیازمند صرف وقت زیادی می باشند تقریبا با روشهای جدید شناسایی که به وسیله تکنیک های مولکولی انجام میشوند جایگزین گردیده اند.افزایش حساسیت و فرآیند اختصاصی تشخیص, احتمال خطا در این روش ها را نسبت به روش های فنوتیپی و بیوشیمیایی تا حد زیادی کاهش می دهد.

تاریخچه

تکنیک PCR در سال 1984 توسط کری مولیس(kary Mullis) ارائه شده است .در این تکنیک یک مولکول DNA میلیونها بار تکثیر میشود.ابتدا این کار توسط سه بن ماری با حرات دهی مختلف انجام میگرفت و از آنزیم کلنو بعنوان DNA POLYMERASE استفاده میشد. این آنزیم در اثر حرارت دناتوره میشود و اجبارا با ید دوباره در هر سیکل به واکنش اضافه شود.
Saiki از آنزیم DNA POLYMERASE مقاوم به حرارت که اصطلاحا DNA POLYMERASE Taq گفته میشود استفاده کرد و مروزه واکنش PCR بصورت اتوماتیک انجام میگیرد .

واکنش زنجیره ای پلیمراز

واکنش ارزان ،سریع و فراگیر ، که به کمک آن محققین توانسته اند آنرا برای بررسی مولکولی میکروبها ، گیاهان ، جانوران، نمونه های باستانشناسی و غیره به کار ببرند

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

برگزار کننده مجالس عروسی و تشریفات ازدواج روغن کنجد سالم تازه بهداشتی دبیرستان شاهد حضرت فاطمه الزهرا (دوره دوم ) شهرکرد هولوگرام | برچسب امنیتی قطعات الکترونیک کاربرد فناوری بندر کالا تیم برنامه نویسی اکسیر زمان آن‌‌ور نرده‌ها It technology