محل تبلیغات شما

توضیحات فایل:

دانلود پرسشنامه فراشناخت و با فرمت ورد

دانش پژوهان گرامی ،محتوای این فایل شامل پرسشنامه فراشناخت و می باشد که با فرمت ورد تهیه و تنظیم گردیده است.پرسشنامه فراشناخت و، یک مقیاس خود گزارشی ۳۰ سؤالی است، که توسط و در سال ۱۹۹۷ ساخته‌شده، و  باورهای افراد را درباره تفکرشان موردسنجش قرار می‌دهد.

پرسشنامه مذکور دارای ۵ خرده مقیاس است که به ترتیب عبارتند از:

۱- باورهای مثبت درباره نگرانی، ۲- باورهای منفی درباره کنترل­ پذیری افکار، ۳- عدم اطمینان شناختی، ۴- نیاز به کنترل افکار و ۵- فرایندهای فراشناختی خودآگاهی شناختی.

به‌منظور نمره­ گذاری پرسشنامه، پاسخ ­ها بر اساس مقیاس چهاردرجه‌ای لیکرت  محاسبه می­شوند.

فراشناخت

فراشناخت کلیدی است برای توانایی شناختی، که به افراد اجازه می دهد تا افکارشان را کنترل و بازسازی کنند و نقش اساسی در یادگیری ایفا می کند.واترمن پی تر بیان می کند که افراد موفق کسانی هستند که خوب برنامه ریزی می کنند، اهداف ویژه را تشخیص می دهند و معرفی می نمایند و راهبردها را طرح ریزی می کنند. مهمترین امتیاز دانش فراشناختی این است که یادگیرنده را قادر می سازد تا لحظه به لحظه از فعالیت یادگیری خود و چگونگی پیشرفت کارش آگاه باشد و هم نقاط قوت و هم نقاط ضعف خودش را تشخیص دهد.

فراشناخت با مفهومی که در روان شناسی شناختی جدید مطرح شده است به عنوان یکی از مولفه های مهم شناخت و همچنین رابطه آن با یادگیری و پیشرفت تحصیلی، همواره توجه پژوهشگران را به خود جلب کرده و به تدریج برخی مفاهیم مرتبط با آن نیز پا به عرصۀ متغیر های پژوهشی در تحقیقات مربوط به آموزش و یادگیری نهاده اند.

دریافت پرسشنامه فراشناخت و 

پایایی و روایی: دارد (فارسی)

نوع فایل: word

مولفه : دارد(سوالات مربوط به هر مولفه مشخص است)

منبع: دارد

تفسیر و نمره گذاری: دارد


پرسشنامه فراشناخت و


پرسشنامه آزمون فراشناختی 65 سوالی


آزمون فراشناخت 30 سوالی


تفسیر آزمون فراشناختی 65 سوالی


پرسشنامه فراشناختی mcq 30 فارسی


پرسشنامه باورهای فراشناختی و (-۳۰mcq)


ازمون فراشناخت فرم 30 سوالی


روایی و پایایی پرسشنامه فراشناخت و


تعریف باورهای فراشناختی


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

Rapid dl رکتیفایر آب ژاول سازی /09121443480 اخبار و مقاله (بسیج مسجد الجواد ع) مشاوره بازاریابی دارویی مشاور مارکتینگ در شرکتهای دارویی دیزل ژنراتور - قیمت دیزل ژنراتور ارایه دهنده برنامه تغذیه بدنسازی سمینار دانش آموزی ریاضی و کاربردها دو قـــدم این ور خــط بازخوانی و بازنگری