محل تبلیغات شما


توضیحات فایل:

دانلود جزوه نثر عربی ۲ گزیده هایی از نثر مصنوع عربی

کاربران گرامی ،در این پست جزوه نثر عربی ۲ گزیده هایی از نثر مصنوع عربی (نهج البلاغه،مقامات حریری) تالیف عباس اقبالی در ۱۹۹ صفحه آماده دانلود شده است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، جزوه را دریافت کنید.

بخشی از متن جزوه:

مقدمه

کلمه ی مقامه با مقامه در معانی مختلف به کار رفته است از جمله: به معنی جای نشستن، مجلس و بیان سرگذشت، خطبه با سخنان أشبی به نثر فنی و مصرع توأم با اشعار و امثال و مشحون به صنایع بدیعی اعم از لفظی و معنوی (دهخدا ۱۳۷۳ش. ۱۳. ۱۸۸۰)

در هنر مقامه نویسی، نام مقامه و راوی و قهرمان مقامه از عناصر برجسته این هنر ادبی اند. تام هر مقامه یا ماخوذ از مکانی است که ماجرای آن مقامه در آن روی داده مانند "مقامه صنعانیه"، "مقامه | موصلیه." و یا از موضوعی بر گرفته شده که محور آن مقامه است مانند مقامه دیناریه و مقامه الکدیه. راوی مقامه که ماجراها از زبان او تقل می شود مردی است نکته دان، خوش مشرب که در پی دریوزگی، ناشناس می گردد و از شهری به شهر دیگر سفر می کند، گاه تعلیم می دهد و گاه بر منبر سخن می راند.مقامات معمولا با وصفی است یا علمی یا فکاهی، گاه نیز جنبه ادبی و با فلسفی دارند و با تمثیلی است از حیات اجتماعی و گاه صورت پند و اندرز دارند.

 مبتکر فن مقامات

مورخان ادب عرب از قدیم و جدید عقیده دارند که واضع و مبتکر فن مقامات بدیع امان همدانی (۳۹۸۳۵۸ هجری) است و "حریرى" مقامات خود را که پنجاه عدد است به تقلید از او آفریده است.یک مقامات حریری از نظر سجع و ازدواج، شیوه داستانسرایی و هنر ورزی همانند مقامات بدیع امان است .(زگی مبارک، ص ۲۴۵).مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

سید علی جلالفرد معروف به زاگرس نشین معرفی دارو ها خدمات شبکه های اجتماعی zibaee154 sm_politic تکست موزیک متن آهنگ جدید گروه فرهنگی هنری طلوع لباس زیر برگزار کننده مراسم عروسی کنکور لند