محل تبلیغات شماپاورپوینت کتاب عقلانیت و توسعه‌ یافتگی ایران دکتر محمود سریع القلم

کاربران گرامی ،این فایل حاوی مطالعه پاورپوینت کتاب عقلانیت و توسعه‌ یافتگی ایران نوشته‌ دکتر محمود سریع القلم در حجم 133 اسلاید قابل ویرایش می باشد که پس از پرداخت آنلاین ،میتوانید این محصول را دریافت و دانلود نمایید.

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت کتاب عقلانیت و توسعه‌ یافتگی ایران دکتر محمود سریع القلم، بخشی از متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

محتوای اسلاید 6

کتاب شامل:

یک پیشگفتار
چهار بخش
بیست و شش فصل

بخش اول: مقدمه نظری ، شامل یک فصل
بخش دوم: پایه‌های نظری توسعه یافتگی، شامل پنج فصل
(فصل دوم الی فصل ششم)
بخش سوم: جهان سوم وتوسعه یافتگی، شامل هفت فصل
(فصل هفتم الی فصل سیزدهم)
بخش چهارم: ایران وتوسعه یافتگی، شامل سیزده فصل
(فصل چهاردهم الی فصل بیست وششم)

محتوای اسلاید 49

فصل هشتم:

فرهنگ توسعه و جهان سوم

پس از جنگ جهانی دوم و شروع دوره استعمارزدایی، ده‌ ها مستعمره و منطقه تحت حمایت، به صورت واحد های ی مستقل در شمار کشور های جامعه بین الملل قرار گرفتند. کسب استقلال نسبی این کشور ها در همین زمان اتفاق افتاد.

نظام بین الملل که در دهه 1950-1960 کشورهای تازه استقلال یافته با آن روبرو شدند، محصول بیش از چهار قرن سیر تحولات فشرده فکری و انقلاب صنعتی در اروپا و آمریکا شمالی بود. طی این دوره نه تنها فعالیت‌ های اقتصادی و الگوهای نظام اقتصادی در غرب به طور تدریجی شکل گرفت بلکه همزمان رفتار متناسب فرهنگی و نظام منطبق ی نیز تکامل یافت. در تاریخ چند قرنه ی کشورهای صنعتی امروز، سه ستون نظام فرهنگی، نظام اقتصادی و نظام ی با یک رابطه منطقی نسبت به یکدیگر رشد و حرکت کردند.

پس از جنگ جهانی دوم آنچه را که ملل صنعتی در طول قرن‌ ها با اعمال روش ‌ها و ابداعات به طور تکاملی آموخته بودند، جهان سوم باید در مدتی کوتاه در جوی رقابت آمیز و خشونت آمیز، با آزمون و خطا و فشارهای داخلی و خارجی همزمان با تحکیم قدرت ی و سرگردانی فکری بدست می آورد.

جهان سوم در شرایط ناموزون و وجود شکاف‌ های عمیق تجربی قرار داشت که تکلیف دشوار مملکت داری را نیز بر دوش گرفت.

محتوای اسلاید 104

فصل بیستم:

راه دشوار دموکراسی

مفهوم دموکراسی یک مفهوم غربی است و در یک بستر خاص تاریخی و در جغرافیای اروپا و سپس در آمریکای شمالی شکل گرفته و به وجود آمده است و به تدریج به یک مفهوم جهان شمول تبدیل شده است. دموکراسی در غرب عکس العملی به حاکمیت مطلق کلیسا در یک

دوره ی هزار ساله ی اروپا است. برای شناخت غرب و همچنین فهم مفاهیمی مانند لیبرالیسم، سکولاریسم و یا دموکراسی میبایست دوره ی تاریخی از سال ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ میلادی را مورد مطالعه ی دقیق قرار داد.


پاورپوینت کتاب عقلانیت و توسعه‌ یافتگی ایران دکتر محمود سریع القلم


دانلود رایگان کتاب عقلانیت و توسعه یافتگی ایران pdf


کتاب دکتر سریع القلم


دانلود کتاب ایران و جهانی شدن سریع القلم + pdf


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

فروش برگ مو هفت گردون جادوی سیاه تصاویر برترین دستگاه cnc سنگ تبلیغات خودکار دل نوشته هام راه زندگی خرمالوی شیرین خرید اینترنتی فروشگاه آنلاین لباس