محل تبلیغات شما

کاربران عزیز ،این فایل حاوی مطالعه مبانی نظری استرس شغلی دارای منابع پایانی کامل با فرمت پی دی اف در 38 صفحه می باشد که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.

بخشی از متن مبانی نظری استرس شغلی:

تعاریف استرس شغلی

از آنجایی که در چگونگی تعریف استرس اختلاف نظر وجود دارد و هیچ نظریه کلی در این زمینه در دست نیست، نوشتن در مورد استرس را بسیار دشوار می سازد. برای مثال، ون دیج خوزن (۱۹۸۰) به بیش از 40 تعریف از مفهوم استرس در ادبیات مربوطه اشاره دارد که همه آنها تا حدودی از یکدیگر متفاوت بودند. یکی از دلایل اصلی این عدم توافق به شمار زیاد رشته هایی مربوط می شود که در پژوهش استرس درگیر هستند، از جمله زیست شناسی، روان شناسی، جامعه شناسی و همه گیر شناسی.

همچنین فقدان اتفاق نظر در آنچه که به واقع استرس را تشکیل می دهد ناشی از تنوع زیاد پایانه هایی است که به عنوان پژوهش های استرس بررسی و گردآوری می شوند. به عبارتی ساختار استرس کاملا پیچیده است به همین دلیل محققان نمی توانند تنها روبیک تعریف منحصر به فرد استرس توافق نمایند (کاهن و بوی سر، ۱۹۹۲؛ به نقل از گرین و همکاران، ۲۰۰۹).

از دیدگاه هائز سلیه (۱۹۷۵) استرس شغلی به فشار روانی به وجود آمده از وقایع محیط کار اطلاق می شود. فرنچ، راجرز و کتاب (۱۹۷۵) و کاپلان و هاریون (۱۹۸۲، به نقل از رحیمی، ۱۳۸۹) بیان می کنند استرس شغلی از عدم تناسب بین مهارت ها و توانایی های شخص و تقاضاهای شغل و محیط کار ناشی می شود. دیدگاه لازاروس (۱۹۸۵) در نظریه مبادلهای خود درباره استرس شغلی این است که استرس شغلی از درک کارکن از اینکه بعضی از رخدادهای محیط کار تهدید آمیز و با چالش برانگیز است حاصل می شود.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

بازرگانی شریعتی سایت رسمی کاکتوس های زیبا گروه فنی مهندسی برق و الکترونیک هیئت فرهنگیان اراک صادق الکساندر بروسلی ایرانی فیزیک دهم فنی دانلود فیلم , دانلود فیلم خارجی جدید, دانلود فیلم با لینک مستقیم با دوبله فارسی حرف‌زار داروخانه اینترنتی استار جوونه بزن