محل تبلیغات شما


کاربران عزیز ، در این بخش کارگاه آموزشی طرحواره درمانی دکتر حسن حمیدپور در 102 اسلاید قابل ویرایش بهمراه فایل صوتی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.

کارگاه آموزشی طرحواره درمانی دکتر حمیدپور

کارگاه صوتی آموزش تخصصی طرحواره درمانی یکی از پرطرفدارترین کارگاه های روانشناسی بوده که در این بخش توسط وب سایت سن فایل در اختیار شما کاربران گرامی قرار خواهد گرفت.مدرس دوره کارگاه طرحواره درمانی یکی از بهترین اساتید دانشگاه جناب دکتر حمیدپور که به صورت تخصصی کارگاه های طرحواره درمانی را برگزار می کنند، می‌باشد.

درباره طرحواره درمانی

طرحواره درمانی ( Schema Therapy ) توسط جفری یانگ پایه‌گذاری شد، برای درمان اختلالات شخصیت و اختلالات مزمن محور راهنمای تشخیصی و آماری اختلال‌های روانی، مانند بیمارانی که به سایر درمانها مثل درمان کلاسیک شناختی رفتاری پاسخ نداده‌اند یا بازگشت علایم را دارند.

طرحواره درمانی تلفیقی از موارد زیر می باشد :

۱. مکتب شناختی رفتاری

۲. دلبستگی گشتالت

۳. روابط شی

۴. سازنده گرایی

۵. روانکاوی

بر اساس نظریه طرحواره درمانی، در صورتی که یک یا چند تا از پنج نیاز هیجانی اصلی فرد در دوران کودکی به درستی تأمین نشود، طرحواره‌های ناسازگار اولیه در او شکل می‌گیرند. این نیازها عبارتند از:

1- دلبستگی ایمن به دیگران (شامل نیاز به امنیت، ثبات، محبت و پذیرش)
2- خودگردانی، کفایت و هویت
3- آزادی در بیان نیازها و هیجان‌های سالم
4- خود انگیختگی و تفریح
5- محدودیتهای واقع‌بینانه و خویشتن‌داری

هر فرد در مواجهه با هر طرحواره‌ یک یا چند تا از سه سبک مقابله‌ای (Coping styles) شامل تسلیم، اجتناب و جبران افراطی را انتخاب می‌کند. تسلیم یعنی پذیرش محض و بدون چون و چرا، اجتناب یعنی دوری‌گزینی کامل و جبران افراطی یعنی مخالفت و جنگیدن.یانگ” معتقد است به عنوان مهم ترین موضوع،که روی کرد طرح واره درمانی در مقایسه با درمان متداول” بسیار دلسوزانه و انسانی است. طرح واره درمانی به جای آن که اختلالات روانشناختی را پدیده ای غیر عادی بنگرد، آن ها را عادی جلوه می دهد.

کارگاه آموزشی طرحواره درمانی دکتر حمیدپور


کانال "دکتر حمیدپور"


ویس دکتر حمیدپور


کانال تلگرام دکتر حسن حمیدپور


ویس های دکتر حمیدپور


شماره تماس دکتر حسن حمیدپور


کارگاه های آموزشی روانشناسی کودک


کارگاه های انجمن روانشناسی ایران


کارگاه های روانشناسی دانشگاه تهرانمشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

فارسی گات server77 وبلاگ شخصی مهندس اسماعیل نوبخت سلامت حاشیه سرخ | عـــاشقـــانـــه | لینک کانال تلگرام |لینکدونی|لینک دونی ها دل نوشته هایم حرف های موثق! سالم زیبا